Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Warsztaty Terapii Zajęciowej

 

 

WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ

 


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje, że od dnia 30.12. 2013r. na terenie Powiatu Kłobuckiego funkcjonują dwa Warsztaty Terapii Zajęciowej w Hutce i Dankowicach II

 

 

Dnia 22 października 2007r. została podpisana umowa na dofinansowanie kosztów tworzenia i działalności  Warsztatów Terapii Zajęciowej w Powiecie Kłobuckim.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Hutce zostały zorganizowane w grudniu 2007 r. , zajęcia rozpoczęto w dniu 27 grudnia 2007r. Uczestnikami warsztatu  są osoby niepełnosprawne z terenu Powiatu Kłobuckiego, które posiadają znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności ze wskazaniami do uczestnictwa w WTZ.WTZ zorganizowane zostały przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Śląski Oddział Regionalny z Katowic w budynku Szkoły Podstawowej w Hutce gm.Wręcyca Wielka.
 
W ramach terapii zajeciowej dla osób niepełnosprawnych organizowane są zajęcia fizyczne i umysłowe, które mają na celu poprawienie sprawności fizycznej, psychicznej, a także społecznej osób przewlekle chorych.W Warsztatach Terapii Zajęciowej w Hutce zorganizowanych zostało 8 pracowni tj.: pracownia gospodarstwa domowego, pracownia artystyczna, pracownia ślusarsko - mechaniczna, pracownia stolarska, pracownia ogrodnicza, pracownia podtrzymywania umiejętności edukacyjnych, pracownia kroju i szycia, pracownia kształtowania przestrzeni i małej architektury.Terapeuci - opiekunowie organizują różnego rodzaju zajęcia, mające na celu urozmaicenie życia niepełnosprawnych. Organizacja terapii zajęciowej uzależniona jest od indywidualnych potrzeb osób niepełnosprawnych i opracowywana jest przez zespół terapeutyczno – opiekunczy dla każdego niepełnosprawnego indywidualnie.

 

Osoby zainteresowane uczestnictwem w zajęciach Warsztatów Terapii Zajęciowej proszone są o kontakt z Kierownikiem WTZ w HUTCE nr tel. 0503 03 54 44 lub za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kłobucku nr tel. 034 310 -05-23/24.

Dnia 27.12.2013r została podpisana umowa na dofinansowanie kosztów  tworzenia i działania Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dankowicach II. Nowy warsztat  zorganizowało Ślaskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w miesiącach listopad – grudzień 2013r., w budynku byłej szkoły podstawowej w Dankowicach II w gminie Krzepice, a zajęcia rozpoczęły się 30 grudnia 2013r. Uczestnikami warsztatu jest 45 osób niepełnosprawnych, które posiadają znaczny lub umiarkowany stopien niepełnosprawności ze wskazaniem do uczestnictwa w WTZ. W Warsztacie Terapii Zajęciowej w Dankowicach II zorganizowanych zostało 9 pracowni, tj. artystyczna, gospodarstwa domowego, kroju i szycia, wikliniarsko – florystyczna, technik różnych, stolarska, konserwatorska i recyklingu, ogrodniczo – zielarska i edukacyjno-muzyczno-teatralna. Organizacja terapii zajęciowej uzależniona jest od indywidualnych potrzeb osób niepełnosprawnych i opracowywana jest przez zespół terapeutyczno – opieknuczy indywidualnie dla każdego niepełnosprawnego.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Dankowicach II proszone sa o kontakt z kierownictwem WTZ w Dankowicach II, Tel. 34 317-02-71 lub za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kłobucku, Tel. 34 310 05 24.