Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Procedury i nabór wniosków w ramach programu Pegaz 2010 obszar C - pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kłobucku informuje, że ogłoszone zostały procedury i nabór wniosków w ramach programu  Pegaz 2010 obszar C – pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym. 
 W ramach programu Pegaz 2010 obszar C o dofinansowanie do zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym mogą ubiegać się:
1. Pełnoletnie osoby niepełnosprawne posiadające aktualne orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne, u których dysfunkcja obu kończyn dolnych z jednoczesną dysfunkcją jednej lub obu kończyn górnych albo, u których dysfunkcja obu kończyn górnych z jednoczesną dysfunkcja jednej lub obu kończyn  dolnych uniemożliwia poruszanie się na wózku inwalidzkim o napędzie ręcznym.
2. Osoby niepełnoletnie w wieku do 18 lat posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, u których dysfunkcja obu kończyn dolnych z jednoczesną dysfunkcją jednej lub obu kończyn górnych albo, u których dysfunkcja  obu kończyn górnych z jednoczesną dysfunkcją jednej lub obu kończyn dolnych uniemożliwia poruszanie się na wózku inwalidzkim o napędzie ręcznym.


    Szczegółowe procedury oraz formularze wniosków są dostępne na stronie: www.pfron.org.pl w zakładce: Programy celowe PFRON. Wypełnione wnioski należy składać w oddziale śląskim PFRON, adres: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Pl. Grunwaldzki 8-10/8, 40-950 Katowice, Tel. 32 493 21 09.


Termin składania wniosków został wyznaczony od dnia 24 września do 11 października 20010 r.